بخور برای پوست خوب است یا بد ؟!

اذهب الى الأسفل

بخور برای پوست خوب است یا بد ؟!

پست  ANGEL في الخميس ديسمبر 09, 2010 5:10 pm

با شروع فصول سرد سال، هوا سرد و خشک می‌شود و بسیاری از افراد به دنبال راهی برای مرطوب نگه داشتن هوای تنفسی و پوستشان خواهند بود. یکی از کارهای مفیدی که می‌توان انجام داد، استفاده از بخار آب برای مرطوب کردن لایه شاخی پوست است…

البته به شرط اینکه پس از استفاده از آن، پوست خود را با استفاده از یک مرطوب‌کننده نرم کنید. بخور آب معمولی برای رفع خشکی پوست بسیار مفید است و شما را شاداب‌تر می‌کند اما تصوراتی مبنی بر اینکه بخور بر منافذ باز پوست تاثیر می‌گذارد، غلط است. بخور دادن تاثیری در بستن منافذ باز پوست ندارد.

اگر شما مشکل پوستی خاصی ندارید و لایه شاخی پوستتان سالم است و می‌تواند آب موجود در خود را حفظ کند، با بهره‌گیری از بخار آب پوستتان شاداب‌تر می‌شود حتی اگر لایه شاخی پوست این فاکتور سلامت را نداشته باشد و مدام خشک و پوسته‌پوسته شود، استفاده از بخور آب معمولی به علاوه کِرِم مرطوب‌کننده می‌تواند پوست شاداب‌تر نشان دهد. این حالت در برخی بیماری‌های ژنتیکی که به کاهش غدد چربی‌ساز و کاهش غدد تولید عرق منجر می‌شوند، دیده می‌شود. پوست این افراد به دلیل بیماری ذاتی‌ای که دارند، تمایل به پوسته‌پوسته شدن دارد که این حالت ناراحت‌کننده است و بخور می‌تواند برایشان مفید باشد.

امروزه استفاده از دستگاه‌های بخور سرد و گرم در خانواده‌ها رایج شده است. البته بخاری که سرد باشد، لایه شاخی پوست را می‌شکند ولی دمای در حد ۱۴ تا ۲۰ درجه می‌تواند بهترین لطافت را به پوست ببخشد. خانواده‌هایی که زمینه حساسیت و آلرژی دارند، یعنی در فصل‌های خاص به سوزش و آبریزش از چشم یا خارش چشم، خارش پوست، کهیر یا دیگر علامت‌های آلرژیک مانند علایم آسم را مبتلا می‌شوند، می‌توانند با استفاده از بخار آب، هوای مطبوع‌تری را در فصل سرد داشته باشند. اگر شما هیچ زمینه آلرژیکی در خانواده به صورت ارثی ندارید نیازی نیست هزینه خرید دستگاه بخور را به خود تحمیل کنید.

در قدیم که چراغ‌های غذاپزی یا گرمایشی بسیار وجود داشت، در فصل سرد خانم‌ها با قرار دادن یک کتری یا ظرف آب، هوای خانه‌هایشان را مرطوب می‌کردند و به آن لطافت می‌دادند. هم تنفس راحت‌تر بود و پوست مرطوب می‌ماند و هم همیشه چای آماده بود اما امروز دستگاه‌های بخور جای آن را گرفته است. استفاده از بخور مانعی ندارد اما اگر خانم‌ها یا افراد دیگر تصور می‌کنند منافذ باز پوستشان که یک خصوصیت ژنتیکی و خانوادگی است را می‌توانند با بخور دادن از بین ببرند منتظر چنین رخدادی نباشند.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

Posts : 178
Join date : 2010-09-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد