persian aikido
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ارتباط مثبت انديشي و اعتماد بنفس

ارتباط مثبت انديشي و اعتماد بنفس Empty ارتباط مثبت انديشي و اعتماد بنفس

پست  ANGEL الجمعة ديسمبر 03, 2010 2:53 pm

افرادي كه اعتماد بنفس ضعيفي دارند بطور مداوم با خود افكار را مرور مي كنند در حالي كه با جايگزيني مثبت نگري به جاي افكار منفي مي توان از اعتماد بنفس بيشتري برخوردار شد و موفقيت هاي بسيار بيشتري را در زندگي رقم زد. شايد اين مورد براي شما هم پيش آمده باشد كه متوجه شده ايد صحبت كردن در يك موقعيت اجتماعي ، براي شما تشويش بوجود مي آورد . در حالي كه وقتي در برابر يك گروه يا در يك جايكاه حرفه اي صحبت مي كنيد كه در واقع نسبت به اطلاعات و دانش خود در آن زمينه هستيد ابدا با اين مشكل روبرو نمي شويد . به عبارتي زماني كه در برابر جمعيت با گروهي قرار مي گيريد احساس مي كنيد مي خواهيد راهي براي تاثير گذاري بر ديگران انتخاب و خود را به لحاظ اجتماعي طرح كنيد دچار بيشترين تشويش مي شويد هيچ به اين مسئله فكر كرده ايد كه ممكن است اين مشكل به دوران كودكي تان مربوط شود برخورد پدر و مادران با شما در اين دوران چگونه بود ؟ آيا همواره از طرف هردويا يكي از آنها بطور اساسي و حتي بصورت روزانه مورد نكوهش قرار نمي گرفتيد ؟ روانكاران معتقد به تاثير گذاري عميق دوران كودكي در شكل گيري شخصيت فرد در اين باره مي گويند قطعا اين مشكل ريشه در مسايلي دارد كه در دوران كودكي پيش آمده است و تكرار آن باعث ايجاد ثبات در اين زمينه در فكر و روان فرد شده است . بنابراين ما بايد بپذيريم نگوهش هاي پدر و مادر در زندگي بزرگسالي كودك ، تاثير و نمود قابل توجهي خواهد داشت اگر چه چگونگي اين تاثير و آثار آن براب ما كاملا مشخص نباشد و به بررسي خاص نياز دارد بي ترديد اولين گام براي درمان هر مشكل رواني شناخت مقولاتي است كه در ايجاد آن موثر بوده اند بعد از مرحله شناخت و آگاهي است كه بايد راههايي را براي تغيير نگرش و رفتارمان در نظر بگيريم . آيا با مثبت نگري مثبت سخن گفتن و تاكيدات مثبت مي توان اعتماد بنفس لازم را براي ايجاد اين تغييرات در خود بوجود آورد ؟ پاسخ اين سوال مثبت است اين روشها به ما كمك مي كند به يك وضعيت مطمئن و پايدار ذهني دست يابيم كه در واقع اساس آن اين تغييرات محسوب مي شود . متاسفانه ما معمولا خود را تخريب مي كنيم كه در نهايت باعث سخت تر و پيچيده تر شدن مشكلات مان مي شود . اين روند بطور اتوماتيك اتفاق مي افتد يك مثال ساده ازاين نوع تخريب مي توان اين تاكيد باشد من برآشفته و مضحك هستم . بنابراين با كسب آگاهي بيشتر نسبت به آنچه انجام مي دهيم ما مي توانيم با اانتخاب راههاي سودمند در رفتارمان تغيير ايجاد كنيم قطعا نكوهش دائمي بچه ها يك روش سودمند تربيتي محسوب نمي شود بلكه پدر و مادراني كه معمولا بچه هايشان را مورد تشويق قرار مي دهند در واقع به موفق شدن آنها كمك مي كنند . بي ترديد هر دو روش نكوهش و تحسين در رفتار افراد تاثير گذار است اما بهترين روش تربيتي بر تحسين رفتار خوب و چشم پوشي از رفتار نادرست مبتني است . از اين رو اگر كسي دوران خوبي نداشته است خود بايد تلاش كرده و به خودش كمك كند و شرايطي فراهم سازد كه با اعتماد بنفس كافي و با مجموعه گفتار و رفتار مثبت نگرانه بر آنچه مي خواهد اتفاق بيفتد تاكيد كند . هرگز نكوهش هاي پدر و مادرتان را با خود تكرار نكيد درست است اين مسئله در ذهن شما هست اما شما نيازي به تكرار آن نداريد . بنابراين ايجاد تاكيدات جديدي كه بتواند شما را در دستيابي به اهداف تان كمك كند بسيار مهم است شما بايد اين تاكيدات را چند بار در روز تكرار كنيد تا خود به حذف منفي نگري در كليه سطوح زندگي مي انجامد . اين تاكيدات مي تواند اين گونه باشد : من خوشحال هستم ، امروز من خوشحال هستم ، امروز من واقعا خوشحال هستم . من واقعا مورد توجه هستم و همه مرا دوست دارند . من بطور حير آوري در زندگي اجتماعي ام موفق هستم.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة