persian aikido
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

باورهای اشتباه درباره فشارخون بالا

باورهای اشتباه درباره فشارخون بالا Empty باورهای اشتباه درباره فشارخون بالا

پست  ANGEL الثلاثاء نوفمبر 16, 2010 6:17 pm

برخی از باورهای غلط به این شرح است:

عصبانیت و عرق کردن از علائم فشار خون بالاست.
برخی می‌گویند عصبانیت و عرق کردن از نشانه‌های فشار خون بالاست اما این طرز فکر کاملا اشتباه است. فشارخون بالا هیچ نشانه‌ای ندارد. به همین دلیل به آن «قاتل خاموش» می‌گویند. بنابراین تنها راه تشخیص بیماری کنترل فشار خون است. بعضی از افرادی که بظاهر سلامت هستند و احساس بیماری نمی‌کنند نیز ممکن است از این مشکل رنج ببرند.

به همین ترتیب، افرادی که عوامل خطرآفرین بیماری‌های قلبی یا سکته را دارند (مانند سیگار کشیدن یا اضافه وزن)، ممکن است فشار خون بالایی نداشته باشند. بر اساس مطالعات اخیر، حدود یک نفر از هر سه آمریکایی بزرگسال فشار خون بالا دارند و بسیاری از آنها نمی‌دانند. همین ناآگاهی آنها را در معرض خطر سکته، حمله قلبی، نارسایی قلبی و بیماری‌های کلیوی قرار می‌دهد. پس اگر بتازگی فشار خون خود را کنترل نکرده‌اید، سریع اقدام کنید.

وقتی به پزشک مراجعه می‌کنم، فشار خونم بالاست
عده‌ای می‌گویند وقتی به پزشک مراجعه می‌کنند فشار خونشان بالا می‌رود، اگرچه همیشه این طور نیست ولی چون در خانه همه چیز طبیعی است ولی ممکن است بعضی از افراد در مطب پزشک به دلیل استرسی که دارند، فشار خونشان به طور موقت کمی بالا برود، اما عوامل زیادی از جمله فعالیت فیزیکی، نوسانات عاطفی و استرس فشار خون را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین اندازه‌گیری فشار خون در خانه ممکن است به شما کمک کند تا میزان واقعی آن را متوجه شده و به پزشک اطلاع دهید.

اگر کلسترول من بالاست، حتما فشار خون هم دارم
ارتباط کلسترول بالا با فشار خون بالا هم تصوری اشتباه است. کلسترول خون بالا خود به تنهایی منجر به افزایش فشار خون نمی‌شود. اما عاداتی در زندگی که باعث افزایش کلسترول خون می‌شوند، ممکن است باعث افزایش فشار خون هم بشوند. عاداتی مانند داشتن رژیمی سرشار از چربی اشباع و عدم فعالیت بدنی.

این روزها فشار خون اغلب مردم بالاست
این روزها زندگی سرشار از استرس است و استرس نیز از جمله عواملی است که خطر فشار خون را افزایش می‌دهد. به همین دلیل بسیار مهم است که دائم فشار خون خود را کنترل کنید. همچنین مهم است به یاد بسپاریم، فشار خون بالا می‌تواند کنترل شود و خطر بروز بیماری های دیگر را کاهش دهد.

بهتر است دارو را قطع کنم
برخی بیماران می‌گویند برای مدتی دارو مصرف کردم، اما فشار خونم پایین نیامد، بهتر است داروها را قطع کنم. ا ما این تفکر مطلقا درست نیست. فشار خون بالا بیماری‌ است که می‌تواند کنترل شود، ولی درمان نخواهد شد. اگر پزشک شما دارویی برای این مشکل تجویز کرده است، مطابق دستور او آن را مصرف کنید. کاهش مقدار دارو یا قطع آن بدون نظر پزشک، می‌تواند برای شما خطرناک باشد.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة