تأثیر کم ‌خوابی بر چه افراد بیشتر است؟

اذهب الى الأسفل

تأثیر کم ‌خوابی بر چه افراد بیشتر است؟

پست  ANGEL في السبت نوفمبر 06, 2010 12:00 pm

دانشمندان بیست و دو ساعت مانع خوابیدن افراد برون گرا شدند و طی این مدت هر ساعت میزان تمرکز و توانایی کار آنها را بررسی کردند و به این ترتیب داوطلبان سی و شش ساعت از خوابیدن محروم شدند.

دانشمندان آمریکایی متوجه شدند، تأثیر منفی کم‌خوابی بر افراد برون‌گرا بیشتر است و البته این ارتباط تنها در مواردی دیده می شود که برون گرایان امکان معاشرت با دیگران را نداشته باشند.

به گزارش 3 نسل به نقل از روزنامه اینترنتی روسی لنتا در شماره امروز خود می نویسد: محققان انستیتو تحقیقات نظامی والتر رید امریکا تصمیم گرفتند این فرضیه را بررسی کنند که برون گرایی یا دورن گرایی افراد به میزان فعالیت پوسته مغز انها بستگی دارد و میزان فعالیت پوسته مغز افراد برون گرا پائین تر است و باید از طریق معاشرت با مردم و برقراری روابط اجتماعی افزایش یابد.

علاوه بر این براساس فرضیه میزان این فعالیت در افراد درون گرا خیلی بالاست و انها نیازی به افزایش ان ندارند.

در چارچوب ازمایش روی این فرضیه محققان چهل و هشت داوطلب را به کار گرفتند و بر اساس نتایج تستهای خود شناسی متوجه شدند بیست و سه نفر انها برون گرا و بیست و پنج نفر درون گرا هستند.

پس از یک خواب هشت ساعته و اختصاص دو ساعت به نظافت شخصی و صرف صبحانه محققان این افراد را به طور اتفاقی به دو دسته تقسیم کردند.

به گروه نخست طی دوازده ساعت امکان تماشای جمعی تلویزیون، بازی کردن و صرف غذا داده شد و همه این کارها در حضور محققانی انجام شد که داوطلبان را به معاشرت با یکدیگر تشویق می کردند.

گروه دوم هم همین امکانات را ولی به تنهایی دریافت کردند.

سپس دانشمندان بیست و دو ساعت مانع خوابیدن افراد برون گرا شدند و طی این مدت هر ساعت میزان تمرکز و توانایی کار انها را بررسی کردند و به این ترتیب داوطلبان سی و شش ساعت از خوابیدن محروم شدند.

بررسی نتایج تحقیقات کاهش میزان تمرکز و توانایی کار تمامی شرکت کنندگان را نشان داد ولی بیشترین تاثیر منفی کم خوابی در افراد برون گرایی دیده شد که امکان معاشرت را با دیگران نداشتند.

دانشمندان بر اساس نتایج این تحقیقات چنین نتیجه گیری کردند که کم خوابی بدترین تاثیر را بر افراد برون گرا دارد.

نتایج این تحقیقات در مجله اسلیپ منتشر شده است.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

Posts : 178
Join date : 2010-09-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد