این عضو بدن زنان بسیار ضعیف تر از مردان است

اذهب الى الأسفل

این عضو بدن زنان بسیار ضعیف تر از مردان است

پست  ANGEL في الجمعة نوفمبر 05, 2010 6:57 am

زانوهای زنان حساس ترند.
درد پشت، کفل ها، زانوان یا پاها: آیا با یک پودولوگ (ارتوپد) مشورت کرده اید؟

زنان بیشتر از مردان در معرض آسیب قرار دارند. اما حرکت ویژه ای وجود دارد که می تواند این خطر را کاهش دهد. این موضوع توسط تحقیقی که یک گروه اسکاندیناویایی انجام داده، ثابت شده است.

زنانی که ورزش می کنند بیشتر در معرض رگ به رگ شدگی زانو قرار دارند.

زنان ورزشکار ۲۷% بیشتر از مردان در معرض رگ به رگ شدگی زانو قرار دارند. به عبارت دیگر، اغلب پارگی رباط صلیبی زانوها در هنگام ورزش هایی که همراه است با چرخش به دور یک مرکز، مثل اسکی، یا فوتبال و راگبی، ۷/۲ برابر است.

احتمالاً دلیلش هم تأثیر هورمون های زنانه است که رباط ها را انعطاف پذیر می کنند. هنگامی که زانوها با شدت زیاد قفل می شود، این خصوصیت انعطاف پذیری به خاطر نبود توقف در قسمت ران بروز می کند و حتی گاهی این جریان ادامه می یابد به حدی که به طور کامل از جای خود بیرون کشیده می شود.

مشاهدۀ تحقیقات
با مشاهدۀ این حساسیت، یک گروه اسکاندیناویایی درصدد تحقیق دربارۀ این مشکل برآمد که بحث بر رباط ها را مورد بررسی قرار می داد، در واقع رباط ها بیش از این که زانوها را در حالت تعادل نگه دارند، این وضعیت را برای ماهیچه ها فراهم می کنند.

یک تیم تحقیقی با همکاری یک ارتوپد، یک فیزیوتراپیست و چندین مربی، در سال ۲۰۰۷ پژوهش وسیعی بر روی ۷۷۷ دختر فوتبالیست که در ۴۸ تیم سوئدی فوتبال بازی می کنند، انجام داد. او تمرین های خاصی به آنها داد و سپس به نتایج بسیار پیچیده ای رسید. این تحقیق مبتنی است بر تمرین های گرم کردن، عضله سازی با تمرین های غیرعادی و حرکتی به نام «حس عمقی» که تعادل تمرین های واکنشی و تحریکی را بهبود می بخشد.

این حرکات به هیچ وجه نیازمند دستگاه یا زیرساخت خاصی نیست بنابراین هرکسی می تواند آنها را در حیاط خانه اش انجام دهد. عنصر کلیدی برای به نتیجه رساندن این تمرین ها نظم و هماهنگی است، این تمرین ها باید دوبار در هفته خارج از زمان و یک بار در هفته در زمان های فعال انجام شوند. این تمرین که مخصوص زانو است، حدوداً ۴۵ دقیقه طول می کشد.

نتایجی روشن برای تقویت زانوهای زنان
نتایج استثنایی بودند. در یک گروه “ناآماده” ۲۴ پارگی رباط صلیبی در زمان تمرین ها گزارش شد، در حالی که این تعداد در گروهی که برنامۀ خاص داشتند به ۳ رسید، یعنی کاهش ۷۷ درصدی خطر! و زمانی که در گروه “آماده” فردی آسیب دید، این فرد برخلاف همیشه به سرعت درمان شد.

نتیجه: یک جلسۀ کوتاه اما ویژه برای عضله سازی ران کافی است تا فرد از آسیب های ورزش مدرن در امان بماند.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

Posts : 178
Join date : 2010-09-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد