ابداع فناوري جديد براي ذخيره اطلاعات روي گوشي

اذهب الى الأسفل

ابداع فناوري جديد براي ذخيره اطلاعات روي گوشي Empty ابداع فناوري جديد براي ذخيره اطلاعات روي گوشي

پست  amir_king في الثلاثاء ديسمبر 28, 2010 6:27 am

محققان به فناوري جديدي براي ذخيره سازي اطلاعات دست يافته اند كه به كاربران امكان مي دهد به عنوان مثال صدها فيلم سينمايي را با كيفيت خوب بر روي گوشي ذخيره كنند.

اين فناوري كه به racetrack memory مشهور شده توسط آي بي ام ابداع شده و تلاش براي تكميل آن از سال 2004 تاكنون در جريان است.

در جريان استفاده از اين فناوري از هارد درايو استفاده نمي شود و به جاي آن جريان الكتريكي مجموعه اي از الكترون ها را هدايت كرده و موجب خلق يك ديوار مغناطيسي مي شود كه براي ذخيره سازي اطلاعات قابل استفاده است.

اين ديوار مغناطيسي بسيار نازك بوده و همين مساله موجب مي شود كه بتوان از آن در وسايل الكترونيكي بسيار كوچكي مانند گوشي، رايانه هاي جيبي و لوحي استفاده كرد. در نمونه هاي اوليه طراحي شده ضخامت اين ديوار 30 نانومتر بوده است.

در كنار افزايش حجم اطلاعات قابل ذخيره سازي با استفاده از اين فناوري همچنين مي توان با سرعت بسيار بيشتري به اطلاعات دسترسي يافت و لذا سرعت قرائت و همين طور نگارش اطلاعات هم افزايش مي يابد. كارشناساني كه بر روي اين فناوري كار مي كنند مي گويند فناوري ياد شده سرعت قرائت اطلاعات را تا چند ميليون بار افزايش مي يابد و مصرف انرژي را هم كاهش مي دهد.


amir_king
کاربر خوب
کاربر خوب

Posts : 204
Join date : 2010-11-02

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد