حالات درونی و بیرونی یک شمشیر زن سامورائی

اذهب الى الأسفل

حالات درونی و بیرونی یک شمشیر زن سامورائی

پست  Admin في الأربعاء أكتوبر 13, 2010 11:27 am

چرخاندن یک شمشیر ( کاتانا ) در هوا کار بسیار ساده ای می باشد و هر فردی بدون داشتن مهارت رزمی توان انجام این کار را دارد اما زمانی که یک شمشیر زن در مقابل او قرار می گیرد موضوع فرق خواهد کرد .

یک شمشیر زن زمان بسیار اندکی دارد تا بتواند فکر حریف را بخواند و نوع ضربه او را تشخیص دهد و در مرحله بعد آن را سبک سنگین کرده و در زمان مناسب از خود عکس العمل نشان دهد .

نکته که در مبارزات شمشیر زنی بسیار حائز اهمیت است داشتن کامائه می باشد. کامائه کامل شامل جنبه های درونی ( کوکورونوکامائه ) و جنبه های بیرونی ( کاتاچی ) می شود. کاتاچی یا همان جنبه های بیرونی شامل نوع ایستادن و قرار گرفتن در مقابل حریف یا همان فیگور گرفتن است . اما کوکورونوکامائه یا همان جنبه های درونی قابل مشاهده نیست .

در مبارزه دو شمشیر زن سامورائی که در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند اینقدر تغییر گارد و وضعیت صورت می گیرد تا در یک لحظه یکی از آن دو دچار اشتباه شود و دیگری از آن اشتباه استفاده نماید ، این تغییر گارد و وضعیت که مبارزان در برابر یکدیگر انجام می دهند را ٍاوکو – موکو ٍ می نامند . پس با توجه به مطالب یاد شده باید بدانیم که در مبارزات تن به تن کامائه یکی از فاکتورهای بسیار مهم و حیاتی بشمار می رود .

کامائه تنها ابزاری برای از خود دفاع کردن نیست بلکه نوعی جایگیری مناسب برای از پای درآوردن حریف است .نویسنده: کارل لونگ

Admin
Admin

Posts : 35
Join date : 2010-08-30

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد