چگونه با تنهایی مقابله کنیم؟

اذهب الى الأسفل

چگونه با تنهایی مقابله کنیم؟

پست  ANGEL في الخميس نوفمبر 25, 2010 4:31 pm

یک پژوهش جدید پیشنهاد می‌کند: تغییر در نحوه درک و تصور فرد نسبت به دیگران موثرترین راه کار برای مقابله با تنهایی است که بعنوان فاکتوری پرخطر در بروز بیماریهای قلبی و سایر مشکلات سلامتی شناخته شده است.

‌اخیرا محققان از عوارض و اثرات منفی تنهایی، افزایش فشار خون، خواب نامطلوب، زوال عقل و سایر مشکلات برای سلامتی را برشمرده‌اند. این تاثیرات تایید می‌کند که تنهایی یک فاکتور خطرزا برای سلامتی مثل چاقی و سیگار کشیدن است که می‌توان با در نظر گرفتن آن از چندین بعد سلامت بیماران را بهبود بخشیده و تقویت کرد.

جان کاسیوپو، پروفسور روانشناسی دانشگاه شیکاگو در این تحقیق متذکر شد: مردم هر روز بیش از گذشته تنها می‌شوند و این مشکل شناخته برای سلامتی رو به افزایش است. اگر ما بدانیم که تنهایی با بروز بیماری ارتباط دارد پرسش بعدی این است که برای برطرف کردن این فاکتور خطرزا چه کاری می‌توانیم انجام دهیم.

به گزارش 3 نسل به نقل از شیکاگو تریبون، پروفسور کاسیوپو و دستیاران وی در این پژوهش دریافته‌اند که برای مقابله با مشکل تنهایی اصلاح در درک اجتماعی موثرتر از ایجاد مهارت‌ها و فرصت‌های اجتماعی برای تعاملات اجتماعی عمل می‌کند.

این تحقیق در مجله «بازبینی شخصیت و روانشناسی اجتماعی» منتشر شده است.

محققان می‌گویند: اگر افراد بتوانند درک خود را نسبت به اطرافیانشان تغییر دهند در برقراری ارتباط با آنها و رهایی از تنهایی موفق‌تر خواهند بود.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

Posts : 178
Join date : 2010-09-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد