فواید و مضرات مصرف تن ماهی

اذهب الى الأسفل

فواید و مضرات مصرف تن ماهی

پست  ANGEL في الخميس نوفمبر 25, 2010 4:29 pm

مصرف تن ماهی به حافظه کمک می‌کند برای بیماران قلبی مفید است. از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند و برای کسانی که درس می‌خوانند و کارهای فکری دارند غذای مفیدی است که موجب افزایش حافظه آنها می‌شود.
یک متخصص تغذیه گفت: مصرف تن ماهی برای دانش‌آموزان و کسانی که کارهای فکری انجام می‌دهد مفید است و موجب افزایش حافظه می‌شود.

3 نسل: مرتضی صفوی در گفت‌وگو با فارس افزود: تن ماهی به عنوان یک غذایی که می‌تواند نیاز بدن را به امگا۳ تأمین کند محسوب می‌شود.

وی گفت: اگر تن ماهی در هفته ۲ بار مصرف شود. نیاز بدن به امگا۳ تأمین می‌شود.به دلیل اینکه تن ماهی بیشتر از گوشت‌هایی استفاده می‌شود که قرمز رنگ است و پروتئین بیشتری دارد. مقداری زیادی پروتئین و آهن در تن ماهی وجود دارد.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: از املاح و مواد معدنی در تن ماهی یافت می‌شود می‌توان به منیزم، ویتامین‌ها ب۱، ب ۶، ب۳، اشاره کرد. تن ماهی می‌تواند سطح هموسیستئین خون را کاهش دهد که موجب کاهش بیماری‌های قلبی می‌شود.

صفوی گفت: مصرف تن ماهی به حافظه کمک می‌کند برای بیماران قلبی مفید است. از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند و برای کسانی که درس می‌خوانند و کارهای فکری دارند غذای مفیدی است که موجب افزایش حافظه آنها می‌شود.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: ماهی تن البته دارای جیوه است و اگر به مقدار زیادی جیوه وارد بدن شود به اعصاب اثر می‌گذارد و موجب اختلالات شنوایی، بی‌حسی سیستم عصبی و رشد بافت‌های مغزی می‌شود. بنابراین مصرف بیش از حد ماهی تن نیز مضر است و به خصوص: مادران باردار از تن ماهی به مقدار کم استفاده کنند.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

Posts : 178
Join date : 2010-09-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد