تاریخچه آیکیدو

اذهب الى الأسفل

تاریخچه آیکیدو

پست  Admin في الأربعاء أكتوبر 13, 2010 11:04 am

بنیانگذار آیکیدو ، موریهه اوشیبا ، در تاریخ 14 دسامبر متولد شد ، سال 1883 ، در منطقه صفحههایی Wakayama اکنون به عنوان Tanabe شناخته شده که در یک خانواده کشاورزی. در میان پنج فرزند ، او تنها پسر بود. از پدرش Yoroku ، او تعیین سامورایی و علاقه در روابط عمومی به ارث برده ، و از مادرش شدید علاقه به دین ، شعر و هنر است. در دوران کودکی خود را ، موریهه بود و نه ضعیف و رنجور ، که منجر به ترجیح خود را از ماندن در داخل ساختمان به خواندن کتاب به جای بازی در خارج. او دوست داشت برای گوش دادن به افسانه های معجزه آسا از تعجب کوش مقدسان "En هیچ Gyoja" و "Kobo Daishi" ، و توسط riturals باطنی بودایی مجذوب بود. موریهه حتی در نظر گرفته تا به حال تبدیل شدن به یک کشیش بودایی در این زمان.
برای مقابله با فرزند خود خیال بافی ، Yoroki که داستان بزرگ موریهه است ، پدر بزرگ "Kichiemon ، بازشماری" گفته می شود یکی از قوی ترین سامورایی روز او ، و او را تشویق به مطالعه کشتی Sumo و شنا. موریهه قوی تر شد و در نهایت متوجه ضرورت قوی بودن بعد از پدر خود مورد ضرب و شتم و حمله قرار گرفت توسط باند اراذل و اوباش استخدام شده توسط سیاستمدار رقیب.

دانشکده موریهه به نظر می رسید به عنوان انرژی عصبی مورد نیاز خود را با مته سوراخ خروجی عملی تر. در زمان او در مشاغل مختلف ، اما آنها نیز به رهایی از شیفتگی او به نظر می رسید. در روی لئامت دادن مختصری به عنوان بازرگان ، وی سرانجام متوجه او تا به حال میل برای هنرهای رزمی بود. او مطالعه خود را تا حد زیادی از Jujutsu در Kito - ryu dojo و شمشیر بازی در Shinkage مرکز آموزش Ryu برخوردار بوده اند. اما به عنوان شانس آن را داشته باشد ، مورد شدید Beri - Beri فرستاده او را به خانه ، جایی که او بعد از ازدواج Itogawa Hatsu.

پس از به دست آوردن سلامتی خود در طول دوره جنگ روسیه و ژاپن ، او تصمیم گرفت تا در ارتش نام نویسی کردن. ایستاده در کمتر از 5 فوت قد بلند ، او موفق به ملاقات الزامات حداقل ارتفاع. او چنان ناراحت بود که او رفت و بلافاصله به جنگل ها و درختان بار می swung تلاش ناامیدانه به کشش بدن خود را از. در تلاش بعدی خود را به کمک طلب کردن از او گذشت و سؤال از او و سرباز پیاده در سال 1903 تبدیل شد. در طول این زمان او تحت تاثیر قرار مافوق خود را آنقدر که که این افسر فرمانده او را برای ملی آکادمی نظامی توصیه می شود ، اما به دلایل مختلف او کاهش یافت و موقعیت و مقام خود استعفا داد از وظیفه فعال است.

موریهه به خانه بازگشت به مزرعه. داشتن قوی در زمان خود را در ارتش افزایش یافته ، وی هم اکنون مشتاق برای ادامه آموزش های فیزیکی است. پدر او ساخته شده است dojo در مزرعه اش و دعوت به خوبی شناخته شده Jujutsu استاد Takaki Kiyoichi به او کمک درسی. در طول این زمان ، جوان اوشیبا شد قوی تر است و دارای مهارت در بر داشت او بزرگ است. در همین زمان او بیشتر علاقه مند شد در امور سیاسی است. در بهار سال 1912 ، در سن 29 ، او و خانواده اش نقل مکان کرد به بیابان هوکایدو. پس از چند سال مبارزه ، دهکده کوچک شروع به رستگارانند. اوشیبا زیادی افزایش یافته تا به حال عضلانی ، به نکته ای که قدرت او را در آغوش خود برخوردار شد تقریبا به افسانه ای.

در طول این زمان در هوکایدو بود که او ملاقات کرد Sokaku تاکدا ، استاد بزرگ از Daito - ryu Aiki Jutsu. پس از دیدار تاکدا و خود را هیچ بازی برای معلم خود را پیدا کنید ، اوشیبا به نظر می رسید همه چیز را فراموش و خود را به آموزش پرتاب کردند. پس از حدود یک ماه ، او به Shirataki ، ساخت dojo و دعوت تاکدا برای زندگی وجود دارد ، که او انجام داد.

به محض شنیدن از بیماری شدید پدر خود ، اوشیبا فروخته کردن بسیاری از اموال خود و چپ dojo به تاکدا. او را به هوکایدو باز نگردد. سفر در خانه او impulsively در Ayabe متوقف شد ، ستاد مذهب Omoto - kyo جدید است. اینجا او ملاقات استاد مذهب جدید ، Deguchi Onisaburo. بعد از بودن با Ayabe Deguchi و شیفته ، او 3 روز دیگر باقی ماند و پس از بازگشت به خانه ، متوجه شد که او دور ماند تا به حال بیش از حد طولانی است. پدرش فوت کرده بود. اوشیبا در زمان مرگ پدرش بسیار سخت است. او تصمیم به فروش کردن تمام زمین های اجدادی خود و حرکت به Ayabe Omoto - kyo به مطالعه است. برای 8 سال آینده ، مورد مطالعه با اوشیبا Deguchi Onisaburo ، آموزش داده بودو ، و در راس تا تیپ آتش محلی است.

صلح جو ، Deguchi حامی مقاومت بدون خشونت و خلع سلاح جهانی شد. او گفته اند ، "تسلیحات و جنگ هستند که از طریق آن به معنای صاحبخانه و سرمایه داران سود خود را ، در حالی که ضعیف رنج می برند اشاره کرد" بوده است. این امر کمی مشکوک است که انسان را از این طبیعت بنابراین می تواند تبدیل به نزدیک به هنرمند رزمی مانند اوشیبا. با این حال ، آن را در فاصله زمانی برای Deguchi برای تحقق این منظور اوشیبا در زمین بود "برای آموزش به معنای واقعی بودو : پایان دادن به همه جنگ و کشاکش."

مطالعه Omoto - kyo و ارتباط خود را با Onisaburo عمیقا تحت تاثیر زندگی اوشیبا نیست. او یک بار اعلام کرد که در حالی که Sokaku تاکدا باز چشم او به ذات و جوهره ، بودو ، روشنگری خود را از او آمدند Omoto - kyo تجربه. در طول اوایل 40s او (حدود 1925) ، اوشیبا به حال تجربه های معنوی چند که تا او را تحت تاثیر قرار گرفته که زندگی او و آموزش او را برای همیشه لطفا برای تغییر شد. او متوجه هدف واقعی از بودو شد عشقی که به cherishes و تغذیه تمام موجودات.

برای سال آینده ، بسیاری از مردم به دنبال آموزش اوشیبا است ، در میان آنها Tomiki کنجی (که در ادامه به سبک خودش از آیکیدو) و معروف دریاسالار Takeshita. در سال 1927 ، Deguchi Onisaburo تشویق اوشیبا از Omoto - kyo و جدا بودن راه خود. این نقل مکان کرد و او به توکیو. زیر اوشیبا به نکته ای که او برای ساخت dojo رسمی در منطقه Ushigome از شهرستان (محل کنونی جهانی آیکیدو ستاد منتقل شده بود رشد کرده بود). در حالی که dojo در دست احداث بود ، بسیاری از مدرسان عالی رتبه از هنرهای دیگر ، از جمله و کانو Jigoro ، آمد تا مراجعه کنید. آنها چنان تحت تاثیر قرار گرفته که آنها را دانش آموزان خود را تحت مطالعه اوشیبا اعزام.

در سال 1931 ، "Kobukan" تمام شده است. "بودو بهبود جامعه" در سال 1932 با استاد اوشیبا به عنوان رئیس تاسیس شد. این در مورد این زمان که دانش آموزان از قبیل Shioda Gozo ، Shirata Rinjiro و دیگران پیوست dojo شد. تا جنگ جهانی دوم ، اوشیبا مشغول تدریس فوق العاده در Kobukan بود ، و همچنین برگزاری کلاس های ویژه ای برای نظامی عمده و دانشکده های پلیس. برای 10 سال آینده ، اوشیبا شد بیشتر و بیشتر به معروف و داستان های زیادی شروع به نوشتن در ظاهر می شود. تنها پسر او ، Kisshomaru ، در حال کسیکه علاقه مفرطی به مطالعه کتب دارد "" او که بود ، چیز زیادی از نوشتن و مستند از عمر خود را evens.

در سال 1942 ، ظاهرا به دلیل فرمان الهی ، او اشتیاق به بازگشت به مزارع. او اغلب گفته است که "بودو و کشاورزی هستند 1." جنگ Kobukan تخلیه شده بود ، و او از زندگی خسته شهرستان شد. ترک Kobukan در دست پسرش Kisshomaru ، او را به صفحههایی Ibaraki نقل مکان کرد و روستای Iwama. در اینجا dojo در فضای باز و در حال حاضر معروف Aiki حرم او ساخت.

Iwama است که بسیاری از آن به عنوان محل تولد امروزی آیکیدو "، در راه هماهنگی." قبل از این حرکت ، سیستم خود را به نام Aikijutsu شده بود ، پس Aiki - بودو هنوز هم در درجه اول هنر رزمی به جای مسیر معنوی. از سال 1942 (هنگام آیکیدو نام برای اولین بار به طور رسمی استفاده می شود) به سال 1952 ، اوشیبا تثبیت کامل تکنیک ها و فلسفه مذهبی آیکیدو.

پس از جنگ ، آیکیدو به سرعت در Kobukan (اکنون به نام Hombu Dojo) تحت جهت Kisshomaru اوشیبا بزرگ شد. موریهه اوشیبا به عنوان معروف "ای Sensei" یا "معلم بزرگ ،" کارشناسی ارشد آیکیدو تبدیل شده بود. او همچنین تزیین بسیاری از دولت ژاپنی دریافت کرد. راست تا پایان عمر خود را ، ای Sensei تصفیه شده و بهبود یافته خود را "راه" ، از خود گذشتگی او را برای آموزش سخت هرگز از دست دادن.

در اوایل بهار سال 1969 ، ای Sensei بیمار شد و گفت : پسرش Kisshomaru که "خدا به من تلفن...." او در درخواست خود را به خانه خود برگشت به او نزدیک dojo خواهد بود. در آوریل 15 ، شرایط وی بحرانی شد. همانطور که دانش آموزان خود خواستار آخرین ساخته خود او داد دستورالعمل نهایی شد. "آیکیدو برای جهان entired. قطار نه برای دلایل خودخواهانه است ، اما برای همه مردم در همه جا."

در آغاز صبح از 1969 آوریل 26 ، 86 ساله ای در زمان Sensei دست پسرش ، لبخند زد و گفت : "مواظب چیز" و درگذشت. دو ماه بعد ، Hatsu ، همسر خود را از 67 سال ، او را به دنبال. خاکستر Sensei ای در معبد خانواده در Tanabe به خاک سپرده شد. هر ساله مراسم یادبود در آوریل 29 در حرم Aiki در Iwama برگزار می شود.
Contribute a better translation
Afrikaans
Albanian
Arabic
Armenian
Azerbaijani
Basque
Belarusian
Bulgarian
Catalan
Chinese Croatian
Czech
Danish
Dutch
English
Estonian
Filipino
Finnish
French
Galician Georgian
German
Greek
Haitian Creole
Hebrew
Hindi
Hungarian
Icelandic
Indonesian
Irish Italian
Japanese
Korean
Latvian
Lithuanian
Macedonian
Malay
Maltese
Norwegian
Persian Polish
Portuguese
Romanian
Russian
Serbian
Slovak
Slovenian
Spanish
Swahili
Swedish Thai
Turkish
Ukrainian
Urdu
Vietnamese
Welsh
Yiddish

Admin
Admin

Posts : 35
Join date : 2010-08-30

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد