پنج راه براي آن كه نسبت به ديگران موفق‌تر باشيم

اذهب الى الأسفل

پنج راه براي آن كه نسبت به ديگران موفق‌تر باشيم

پست  ANGEL في الثلاثاء نوفمبر 16, 2010 6:20 pm

محققان دانشكده جامعه شناسي دانشگاه ايالتي «كاليفرنيا» اعلام كردند كه مي‌توان با استفاده از پنج روش نسبت به ديگران موفق‌تر بود.

به گزارش 3 نسل به نقل از ايسنا، پروفسور «نوآ گلداشتاين» ـ رييس اين پروژه تحقيقاتي ـ افزود: براي موفق‌تر بودن و دستيابي به اهداف مورد نظر در زندگي راه‌هاي بي‌شماري وجود دارد، اما پنج راه بيش از روش‌هاي ديگر راه‌گشا و ثمر‌بخش هستند.

وي ادامه داد: اولين راه اين است كه هنگام كشمكش خود را كنترل كنيد. سر صحبت را با شخص عصباني باز‌كرده و تلاش كنيد تا او آرام شود، در اين صورت هم از شدت دعوا كاسته‌ايد و هم موفق ميدان شده‌ايد.

رييس پروژه تحقيقاتي «چگونه موفق‌تر از ديگران باشيم» خاطر نشان كرد: دومين راهكار اين است كه هيچگاه حالت تدافعي به خود نگيريد. تفكر درست و تصميم‌گيري در زمان بحران باعث مي‌شود تا براي رسيدن به اهداف خود موفق‌تر عمل كني، همواره سعي كنيد با ديگران صحبت كنيد و از راهكارها و روش‌هايي كه افراد موفق استفاده كردند، بهره‌مند شويد. مشورت درست و كاربردي، ثمربخش است.

«نوآ گلداشتاين» سومين راهكار را اين گونه بيان كرد: همواره از ديگران كمك بخواهيد. در ميان جمعي كه نشسته‌ايد، تلاش كنيد با حفظ ادب و از دست ندادن لپ مطلب، گوي صحبت را از حضار برباييد. اين روش مي‌تواند شما را در گفت‌وگو و سخن گفتن نسبت به ديگران موفق‌تر كند.

وي اظهار كرد: چهارمين راه اين است كه استعدادهاي خود را بشناسيد. هر فرد درون خود استعدادها و مهارت‌هاي خاصي دارد كه تنها با جست‌وجو مي‌تواند آن‌ها را كشف كند. كشف مهارت‌ها باعث مي‌شود تا هر فرد خود را بهتر بشناسد و درك كند.

به گفته اين محقق، استعداد‌يابي، موفقيت افراد را تضمين مي‌كند، البته اگر اين روند با پرورش اين مهارت‌ها همراه باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني تلگراف، اين استاد دانشكده جامعه شناسي دانشگاه ايالتي «كاليفرنيا» در ادامه خاطر نشان كرد: پنجمين و آخرين راهكار اين است كه «نه گفتن» را ياد بگيريم. اين عبارت ساده، اما كارساز مي‌تواند هر فردي را موفق كند. «نه گفتن» و دست رد به سينه برخي از اميال زدن بهتر از اين است كه خود را درگير كاري كنيم كه مطمئن هستيم موفق نخواهد بود.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

Posts : 178
Join date : 2010-09-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد