آنفلوانزا را با سرماخوردگی اشتباه نگیرید

اذهب الى الأسفل

آنفلوانزا را با سرماخوردگی اشتباه نگیرید

پست  ANGEL في الجمعة نوفمبر 12, 2010 6:29 am

غیر از تب، سردرد، دردهای استخوانی و عضلانی که به عنوان تن درد از آن یاد می‌شود از مشخصه‌های دیگر بیماری آنفلوانزا محسوب می‌شود.

آریا: بسیاری از افراد، به دلیل نا آشنا بودن با علائم آنفلوانزا، آن را با سرماخوردگی اشتباه می‌گیرند و اقدامات نادرستی را برای بهبود خود انجام می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت،مسعود مردانی، عضو کمیته پیشگیری از آنفلوانزا ضمن بیان این مطلب افزود: بیماری آنفلوانزا، با شروع فصل پاییز و زمستان، بروز می‌کند و در واقع یک بیماری حاد ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی است که در بعضی از موارد به دستگاه تنفسی تحتانی مثل ریه، هم انتشار پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: مشخصه اصلی بیماری آنفلوانزا، بروز ناگهانی تب است که گاهی تا ۴۰ درجه سانتیگراد هم می‌رسد به شکلی که فرد می‌تواند زمان دقیق بروز آن را به یاد آورد.

غیر از تب، سردرد، دردهای استخوانی و عضلانی که به عنوان تن درد از آن یاد می‌شود از مشخصه‌های دیگر بیماری آنفلوانزا محسوب می‌شود.

مردانی با اشاره به این که افراد علائم بیماری آنفلوانزا را باید بشناسند و آن را با سرماخوردگی اشتباه نگیرند افزود: بسیاری از افراد به دلیل آگاهی نداشتن از علائم آنفلوانزا، آن را با سرماخوردگی اشتباه می‌گیرند و اقدامات نادرستی را برای بهبود خود انجام می‌دهند که گاهی برای فرد خطرساز است.

به گفته وی آبریزش بینی، عطسه، سرفه و گلودرد از علائم شایع سرماخوردگی است که با استراحت کافی، خوردن میوه، سبزیجات و خوردن آنتی‌بیوتیک با تجویز پزشک بهبود می‌یابد.

3 نسل: عضو کمیته کشوری پیشگیری از آنفلوانزا به بیماران دیابتی، قلبی و ریوی، سرطانی، سالمندان بالای ۵۰ سال، کودکان، خانم‌های باردار و بیمارانی که نقص ایمنی دارند توصیه می‌شود، با شروع فصل سرد سال واکسن آنفلوانزا را دریافت کنند.

به گفته وی آنفلوانزا در افراد مسن اگر پیشگیری نشود، عوارض شدیدی را به همراه خواهد داشت که یکی از این عوارض، سینه پهلو است که در برخی از مواقع باعث مرگ آنها می‌شود.

مردانی به افرادی که مبتلا به آنفلوانزا هستند توصیه کرد علاوه بر رعایت اصول بهداشت فردی، شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون را فراموش نکنند زیرا این کار باعث قطع زنجیره انتقال عفونت‌های ویروسی قسمت فوقانی دستگاه تنفسی که بینی و حلق شده و از انتقال این ویروس به دیگر افراد جلوگیری می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این واکسن، یک بار در سال و با تجویز پزشک معالج صورت می‌گیرد و برای سال بعد اثری ندارد.

ANGEL
کاربر ساده
کاربر ساده

Posts : 178
Join date : 2010-09-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد